Szegedi Nemzetközi Hárfaverseny

Tegnap sajtótájékoztató tartottak a Reök-palotában, melynek témája a november 27-én induló V. Szegedi Nemzetközi Hárfaverseny volt.

Az eseményen Kerek Ferenc Liszt-díjas zongoraművész, a Szegedi Nemzetközi Hárfaverseny egyik védnöke, Tóth Péter, a Bartók Béla Művészeti Kar dékánhelyettese, Natália Gorbunova, a Szegedi Szimfonikus Zenekar hárfaművésze, valamint a Király-Kőnig Péter Zeneiskola hárfatanára, és Anasztázia Razvaljajeva hárfaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hárfatanára szólalt fel. Ezen az alkalmon a legifjabb versenyző Kollár Villő, aki a versenyrepertoárját mutatta be.

Kerek Ferenc elmondta: "A város image építésében nagyon fontos szerepe van ennek a versenynek. Azt gondolom, hogy a Simándi Gitárverseny és a Bartók Béla Zongoraverseny mellett, ennek a versenynek is kiemelkedő szerepe van. Többszörös szinergetikus és esztétikai élmény a hangszer látványa, az ott nyújtott élmény és az öltözék. Ma az egyre jobban jellemző digitális világ nagymértékben vonzza a fiatalokat. Itt egy valóságos művészi értékekkel, és feltöltődéssel találkozhatunk. A hagyományos értékmegőrzésben is a hárfa, mint egy különleges hangzású hangszer, különleges élményt tud adnia ma emberének."

Tóth Péter a következő gondolatokat osztotta meg: "A Bartók Béla Művészeti Kar régóta elkötelezett a zeneoktatás és a zenetanár képzés mellett. Azok a gyerekek, akik zenét tanulnak fiatal korban, egészségesebb lelkületűek és fizikálisan is jobb állapotban vannak, pontosabban tanulnak meg írni és olvasni, és jobb a memóriájuk. Mindig csodálkozva állok az előtt, amikor döntéshozó embereknek el kell magyarázni, hogy miért fontos a művészet oktatás, a zenetanár képzés. Mindenki, aki ezt nem segíti kellőképpen, az a fiatal tehetségek kibontakozását, az a következő generációnak a szebb élethez és szebb lélekhez való jogát veszélyezteti. A hárfa jelképezi a szépséget, a művészetet és a zenét."

Végezetül a Szeged a mindenem hírportál Anasztázia Razvaljajevát kérdezte.
Mint megtudtuk ezen a versenyen több országból is indulnak. Lehet tudni, hogy Magyarországról hány versenyző lesz?

Szegedről a legkisebb korcsoportban több versenyző is indul a Király Kőnig Zeneiskolából, illetve a Budapestről, a Zeneakadémiáról érkezik még pár növendék a 19 és a 25 éven aluli korcsoportba.

A közönség megismerheti a zeneműveket is. Mikor és hol lesz erre lehetőségük?

November 26 és december 1 között a Reök - palotában mindennap lehetőség nyílik belehallgatni a versenybe. November 26-án 18:30-kor lesz a megnyitó, ahol a zsűrielnök fog kiskoncertet adni. Minden nap érdemes ellátogatni a Reök - palotába.

                                                                                                                                                     Tuska

© 2019 Életmód tippe Fruzsitól. Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el